Egyedi szennyvíz kezelő berendezések
Egyedi szennyvízkezelés; Tisztítómezővel ellátott oldómedencés létesítmény; Energiabevitel nélküli szennyvíztisztító berendezések;
(Br. 2.400 Ft)
(Br. 507.365 Ft)
(Br. 431.673 Ft)
(Br. 583.565 Ft)
(Br. 558.673 Ft)
A szennyvíz tartályokkal szemben támasztott legfőbb követelmények a következők:
-
Szivárgásmentesség: A tartály belsejében lévő szennyvíz nem szivároghat ki, és a környezetbe nem juthat be a talajvíz vagy a felszíni vizek.
-
Anyagminőség: A tartály anyagának ellenállónak kell lennie a szennyvíz kémiai hatásával szemben, és hosszú élettartamot kell biztosítania.
-
Illatmentesség: A tartály illatmentesnek kell lennie, hogy a környezetben ne keletkezzen kellemetlen szag.
-
Tisztíthatóság: A tartály könnyen tisztíthatónak kell lennie, hogy a szennyvíz ne okozzon dugulást a tartályban, valamint az elvezető csövekben.
-
Kapacitás: A tartály kapacitása kellően nagy legyen ahhoz, hogy elegendő mennyiségű szennyvizet tudjon tárolni, és ne kelljen túl gyakran kiüríteni.
-
Helyi előírások betartása: A szennyvíz tartályokkal szembeni követelmények változóak lehetnek különböző helyi előírások miatt, ezért fontos, hogy a tartályok megfeleljenek az adott helyen érvényben lévő előírásoknak.
Egyedi szennyvízkezelés; Tisztítómezővel ellátott oldómedencés létesítmény; Energiabevitel nélküli szennyvíztisztító berendezések;
500m3/év várható kibocsátás alatt jegyzői hatáskör az engedélyezés, amennyiben lakossági, saját célú a szennyvízkibocsátás és a szikkasztás előtt műszakilag megoldható a tisztított vízből történő mintavétel.
209/2011.(x.12.) Korm. rendelet {a 147/2010.(IV.29.) Korm. rendelet módosítása}
147/2010 (IV.29.) Kormányrendelet
72/1996. (V.22.) Kormányrendelet
Egyedi szennyvízkezelés:
„Olyan egyedi szennyvízkezelő létesítmények alkalmazása, amelyek legalább 1, legfeljebb 50 lakosegyenérték szennyvízterhelésnek megfelelő települési szennyvíz tisztítását, végső elhelyezését, illetve átmeneti gyűjtését, tárolását szolgálják” , azaz az egyedi szennyvízkezelő létesítménybe 1-50 fős terhelhetőség között beletartoznak mind a levegőztetett, mind a nem levegőztetett szennyvíztisztítók, mind az emésztőgödrök, melyek csak tárolják a nyers szennyvizet. Ide tartozik az ún. Tisztítómezővel ellátott oldómedencés létesítmény:
„Olyan oldómedencéből és tisztítómezőből álló vízilétesítmény, amely a települési szennyvizek nem közműves elvezetésére és elhelyezésére szolgál, és amely a szennyezőanyagok anaerob lebontását energiabevitel nélkül végzi.”
Tehát ezek a „nem levegőztetett” szennyvíztisztítók, melyeknél még elnevezésük is utal arra, hogy e rendszerek szerves része a tisztítómező, amely gyakorlatilag egy, a tisztítási folyamatban is részt vevő, nagy elszivárogtató-rendszer.